Dobiegły końca ostatnie w tym roku otwarte ogólnopolskie i regionalne zawody na terenie KJK SZARY. Przez 3 dni zobaczyliśmy 150 koni startujących w konkursach od 60 cm do 145 cm. Była to jednocześnie 10 rocznica istnienia ośrodka w Michałowicach.

Nowością w Michałowicach był sobotni konkurs specjalny – konkurs sześciu barier, który wyłonił dwóch zwycięzców – Krzysztofa Retkę na koniu Ninto Chico oraz zawodnika gospodarzy – Michała Ziębickiego na Gentelman. Obydwaj zawodnicy pokonali szereg, którego ostatni człon zawisł na wysokości 170 cm.

W Finale Małej Rundy triumfowała Aleksandra Cebulak na klaczy Gina Royalty tuż przed Alicją Karbownik na Alina i Idalią Kuligą na Figo.

O zwycięstwie w Finale Średniej Rundy zadecydowała dwukonna rozgrywka, w której lepszy okazał się Jarosław Koziarowski na wałachu Chenet, a wyprzedził Huberta Kostrzewskiego na Premier Choix. Na trzecim miejscu z 1 punktem za czas uplasował się Jakub Krzyżosiak na klaczy Catalaya.

W najtrudniejszym konkursie zawodów – konkursie Grand Prix zwyciężył Maciej Kostrzewski na koniu Chico Hippika. Drugą pozycję zajął Tomasz Kuczerawy na Chaccos Boy, a na miejscu trzecim uplasowała się zawodniczka gospodarzy – Anna Szary-Ziębicka na koniu Helios van de Noordhevel.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji w TVP Kraków

Były to ostatnie otwarte zawody w tym sezonie na terenie Michałowic. Organizatorzy zapraszają już dziś na sezon halowy i dwutygodniowy turniej Cracovia Szary Equestrian Show